Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy kupisz na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Powinna rzecz jasna być niezawodna i gwarantować wysoką jakość transmitowanych danych, jednak tak samo ważna będzie opcja łatwego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania złożonych prac – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, dzięki którym skalowanie sieci będzie szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami i złączami, do których podłączane są kable. Jeżeli konieczne jest poszerzenie instalacji – na przykład wówczas, gdy nowy odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite ilości złączy dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju posiadają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych obiektach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o większej ilości gniazd. Bardzo ważna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w największym stopniu rzutuje wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]