Do czego służą instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Wejdź na https://telmor.pl/Klient-biznesowy/Projektanci-instalacji-RTV-SAT, aby skorzystać z wiedzy specjalistów

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to potężna infrastruktura posiadająca wiele rozmaitych urządzeń – od podstawowych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju działają profesjonalne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi proponują i z jakich modułów składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i gniazda multimedialne

Instalacje teletechniczne to przyrządy takie jak: anteny ASR, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przedwzmacniacze tv, rozgałęźniki sat, węzły optyczne. Na rynku dostępne są również wzmacniacze szerokopasmowe, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i systemy PON – GEPON. Sprzęty tego typu instalowane są na nieruchomościach, w hotelach i wieżowcach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast przede wszystkim planowaniem instalacji i produkcją konkretnych modułów. Instalacje teletechniczne wymagają najwyższej jakości komponentów i specjalistycznej instalacji – stąd niezbędne jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – wsparcie fachowych podmiotów

Ważne jest też, żeby sieci kablowe spełniały stosowne wymogi polskiego prawa. Z tego też powodu potrzebne jest doradztwo techniczne profesjonalnych firm, które zagwarantują stosowne rozwiązania a także zaproponują najlepsze moduły dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko potrzebują również serwisowania, a więc bardzo duże znaczenie ma opieka pogwarancyjna. Korzystają z niej przeważnie deweloperzy.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]