Zalety rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde nowoczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.