Tablice tekstylne – udoskonalona tablica z korkiem

W najrozmaitszych wnętrzach codziennie zauważa się tablice korkowe. Korzystamy z nich nie tylko w mieszkaniach, ale również w sekretariatach, urzędach czy przedszkolach. Znaczne uznanie zyskały w głównej mierze swojej praktyczności. Korek to surowiec, w który zwykle możemy po wielokroć wbijać pinezki lub szpilki, a ten nie traci swoich cech przez długi czas. Dlatego też wytworzone z niego tablice są niezmiernie funkcjonalne i doskonale sprawdzają się również w warunkach wzmożonego użytkowania. Popyt na tego typu tablice w dużej mierze wynika również tego że są tanie – za średniej wielkości tablicę wydamy mniej więcej 50 PLN. Co kluczowe, te plusy tablic korkowych idą w parze z ich sporą estetyką – pod tym kątem w szczególności dobrze wyglądają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – czemu warto ją kupić?

Tablice tekstylne to nic więcej, jak tablice korkowe pokryte powłoką materiału. Głównym plusem tego konceptu jest podwyższenie estetyki tablicy. Jeżeli z dowolnych przyczyn nie odpowiada nam swoisty charakter surowego korka, być może odpowiednie dla nas będą tablice tekstylne. Dostaniemy je w dużej gamie barw, zatem bez problemu znajdziemy wzór dopasowany do stylu danego wnętrza. W ofercie wytwórców są tablice tekstylne wyróżniające się nie tylko kolorem użytej tkaniny, ale również ramy. Zamówić można między innymi modele z obramowaniem z płyty MDF (w przeróżnych kolorach, a także warianty stylizowane na surowe drewno), aluminiowym oraz drewnianym.

Tablice tekstylne jako element ozdoby domu

Najczęściej spotykanym zastosowaniem tablic tekstylnych jest ekspozycja różnego typu notatek, o których musimy pamiętać. Jednak zastosowanie tablic tekstylnych na tym się nie zamyka. Z uwagi na estetyczny design, są one wykorzystywane jako element wystroju domu. Wspaniale sprawdzają się do przymocowywania rodzinnych fotografii czy też zachowanych pocztówek z życzeniami. Ponadto możemy eksponować na nich również inne drobiazgi, między innymi kolczyki.