Tablica korkowa – przydatna w domu, biurze i szkole

Tablica korkowa – niby całkiem zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj wykorzystujemy tablice korkowe?

Głównie napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, balach, wywiadówkach lub turniejach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić ekspozycję rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, by tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – użyj ich w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej pomysłów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy wykorzystać tego typu tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wykonywane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (czerwony, jasny i ciemny fiolet, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, srebrne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A entuzjaści podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.