Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Tu znajdziesz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wpadającego do pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, ponieważ to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego więc trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także przytulne. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto okiennice typu shutters tworzą skuteczną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firan, a ich mycie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]