Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Więcej informacji o maskach do włosów

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Równie niebezpieczne bywa korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, zasypianie z wilgotnymi włosami, stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki lub farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a maski do włosów

Maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By dotarły w głąb komórek włosów i skóry, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, zaleca się używać ich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]