Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Dowiedz się, gdzie kupić płyn antybakteryjny do rąk, wejdź na http://tinyurl.com/yck9kapr

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk może znajdować się aż pięć milionów bakterii. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często używane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) czy jajek, bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]