Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Jeśli szukasz listwy podłogowej, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]