Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Mopy płaskie kupisz na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – czym się cechują?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Należy też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Wiadro i poręczny trzonek – istotne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, aby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć posadzki. Nieomal jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie upraszcza i skraca czas mycia podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]