Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Zobacz, gdzie zamówić lampy solne, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105

Drobne dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a czasem nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale też inne przybory.

Lampy solne występują w kilku kolorach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego trudu można je dobrać do wystroju domu, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im bardziej regularne kształty, na przykład piramidy albo sześcianu.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest subtelne i uspokajające, dlatego rekomenduje się kupienie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]