Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Kontenery producent. Uzyskaj więcej informacji

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]