Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Więcej informacji o kontenerze KP 7

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także złom, gruz – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]