Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Więcej w temacie kawa kapsułki na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do większości wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]