Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie chętnie wykorzystywane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest przede wszystkim to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a gdy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić niedzielny wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.