Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen

Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, C4, C5, C6, Jumper, Xsara, Saxo, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają również moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie tanio i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne części można zamówić przez internet.

Kontakt:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]