Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Jeśli chcesz zamówić środek do usuwania farby olejnej, koniecznie sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i ścianach budynków znacznie przybrał na sile. Na ogół przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle napisy te zawierają treści obcesowe lub rasistowskie. Nie dziwi więc, iż zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak jest całkiem kosztowne i pochłania mnóstwo czasu. Alternatywą dla przemalowania jest zastosowanie środka do usuwania farby.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich odpowiedni skład powoduje, iż środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na ścianę obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka lub dużego pędzla. Po godzinie środek należy opłukać myjką ciśnieniową albo spłukać wodą.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znajdować się pod ręką wszystkich firm, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu okaże się przydatny też posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]