Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Sprawdź, gdzie kupić belki na relingi, wejdź na ebagaznik.pl.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]