Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Chcesz zamówić antenę naziemną? Kliknij tutaj

W przeważającej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także wyjątkową odpornością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zakupić. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]