Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niecodziennych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]