Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie wypraw górskich? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na http://tinyurl.com/y5h494ll.

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]