Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingach? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce

Wypady w góry mogą mieć wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]