Rodzaje rękawic na motor

Jeśli potrzebujesz rękawic na motor, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Rekawice-motocyklowe-155.html.

Zakup rękawic na motor stanowi zwykle najmniejszy wydatek na zakupowej liście motocyklisty, jednakże ich właściwy dobór jest nadzwyczaj ważny. Liczni eksperci uważają, że są one nawet fundamentalną – rzecz jasna zaraz po kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie instynktownie podpierają się rękoma, w związku z czym to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor powinny więc chronić dłonie, ale też muszą gwarantować im należytą swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich wybór nie jest zatem prostym tematem. Na co powinno się zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak wybrać typ, który będzie odpowiedni do panujących aktualnie warunków?

Cross, sportowe, miejskie – rodzaje rękawic na motor

Wybierając rękawice na motor, warto zastanowić się najpierw nad tym, w jakich warunkach będziemy ich używali. Istnieje kilka rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe opracowane są głównie dla kierowców lubiących agresywną jazdę. Jeżeli jednakże wolimy spokojniejszy styl jazdy, warto zaopatrzyć się w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie są zaprojektowane tak, by zagwarantować najwyższy komfort podczas dalekich tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni natomiast kupić rękawice cross, które przeznaczone są do niezbyt szybkiej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być stosowane do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Ponadto całkiem inny typ rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – wybierz te zrobione z trwałych materiałów

Przy wyborze rękawic na motor warto obligatoryjnie sprawdzić, z czego zostały one wykonane. Polecamy te uszyte ze skóry – przede wszystkim koziej, bydlęcej lub kangurzej, a również te wzmocnione kevlarem oraz pozostałymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Można też wyposażyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi m.in. wkładki, które zapewnią wygodną jazdę również w chłodniejsze miesiące.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]