Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Sprawdź trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Annapurny lub Everestu

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]