Ochraniacze dla koni – czy to ważny element wyposażenia zwierzęcia?

Chcesz kupić ochraniacze dla koni? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które zwyczajnie nie pasjonują się jazdą konną, często są zdziwione, że kończyny koni trzeba osłaniać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest dość bogaty i w sklepach dostępnych jest kilkadziesiąt ochraniaczy dla koni wytworzonych z różnorodnych tworzyw. To sprawia, że także kłopot z ich wyborem miewają często także wprawni jeźdźcy.

Czym kierować się wybierając ochraniacze dla koni?

Najważniejszym kryterium wyboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie bierze udział. Jest wiele kategorii ochraniaczy: transportowe, stajenne, ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych pełni odrobinę inną rolę. Na przykład, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie groźby powstania urazów, stłuczeń, jak również ran, które czasami zdarzają się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu bardzo dobrze pochłaniają siłę uderzenia, a przy tym dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skoncentrowaną na zakryciu tylnej części i boków nogi zwierzęcia, co osłania ją w chwili zderzenia z drążkiem przeszkody. Nogi koni sportowych, które z racji udziału w rozmaitych zawodach jeździeckich wożone są regularnie po kilkaset kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Powinny one być sporządzone z materiałów, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi znajdziesz także kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki zabezpieczają piętkę koni.

Z jakich tworzyw robi się są ochraniacze dla koni?

Pasjonaci jeździectwa szukający ochraniaczy dla koni natrafią na niezmiernie szeroką ofertę artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wytworzone. Owszem, najbardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, aczkolwiek trzeba o nie odpowiednio troszczyć i pielęgnować je po każdym użyciu, inaczej szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których produkuje się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach sprzedawane są także gumowe kaloszki dla koni.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]