korty tenisowe Kraków

Korty tenisowe – graj na najlepszych

Nowoczesne korty tenisowe to obiekty zadaszone, posiadające zewnętrzne oświetlenie oraz w pełni innowacyjne. Obiekt taki musi gwarantować że zawodnicy nie doświadczą ryzykownych obrażeń, na które wyjątkowo podatne są stawy i więzadła. Najlepiej więc wybierać korty o nawierzchni sprężystej, co jest zalecane szczególnie dla zaczynających przygodę z tenisem. Dopiero kiedy nabędziemy lepsze kwalifikacje możemy zainicjować tenis na bardziej wymagającej nawierzchni.

Jakość kortów tenisowych wpływa na bezpieczeństwo zawodników

Korty tenisowe to świetna okazja do wykorzystania wolnego czasu w czynny sposób. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na odporność organizmu, ale trzeba być świadomym tego, że sport ten to dyscyplina wymagająca dużej krzepy, sumiennych treningów i umiejętności. Z pomocą profesjonalnego szkoleniowca z łatwością opanujemy arkana tenisa ziemnego, chociaż pierwsze kroki na korcie mogą być trudne. Biorąc udział w treningach na wygodnych kortach tenisowych, zminimalizujemy ryzyko wystąpienia urazów. Możemy także uprawiać sport na obiektach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Dyscyplina ta od lat uchodzi za wyjątkowo prestiżowy. Nie należy również do niekosztownych, zwłaszcza kiedy dodamy wydatek nabycia sprzętu, ale zawsze istnieje możliwość użyczenia potrzebnych rakiet. Więc jeśli chcemy grać tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych dobrej jakości.

Kontakt:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]