Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Chcesz nabyć kaski jeździeckie? Wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]