Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Zamów lonżę dla konia

Lonża dla konia to akcesorium bardzo często używane w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża jeździecka – rodzaje i jej zastosowanie

Lonża jeździecka to dość długa lina, przeważnie 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca podczas nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, łapaniem strzemion, a także dosiadem. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, natomiast lonża używana jest do korygowania zachowania zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują też woltyżerzy oraz akrobaci cyrkowi do szlifowania umiejętności i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się również w trakcie treningu bez dżokeja – w takim przypadku jest stosowana do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty znanych firm

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które oferują specjalistyczny sprzęt w rozważnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie najlepszych firm – między innymi Imperial Riding, Waldhausen czy Jumptec. Interesuje Cię lonża jeździecka w błękitnym, brązowym, a może różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny wybór artykułów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych dżokejów. W sklepie dostępne są lonże wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]