Jak przygotować się na trekkingi?

Kliknij tu po więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w różnych pasmach wytyczono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, tj. kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie też obecność doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to powoduje, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je można także podczas upałów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi obu narzędzi potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Najchętniej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Broad Peak i K2.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]