Elementy stroju do jazdy konnej – buty jeździeckie

Potrzebujesz butów jeździeckich? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. W rzeczy samej nie powinno to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli zna się spore atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, ćwiczenie odpowiedniej postawy, jak również poprawienie kondycji. Ponadto ma pozytywnie działa na psychikę: likwiduje stres, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak aby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy należycie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym gwarantują osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców czy otarć. Sztyblety są znacznie tańsze, jednakże decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, by wyekwipować się także w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców są szyte buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z którego są one wyprodukowane. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, ale warto się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Zalecane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach zyskuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, jakkolwiek jej niewygórowana cena jest sporą atutem.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]