Projekt gazety korporacyjnej

Projekt gazety. Zobacz, kto potrafi to sporządzić

Firmowy biuletyn to bardzo dobra forma komunikacji między pracownikami, ale też działanie wykraczające poza mury firmy. Zastanówmy się więc, jakie treści warto umieścić w takiej gazetce i dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – zagrzewa do pracy załogę

Firmowy biuletyn może spełniać dwie funkcje. Kluczową jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – informowanie o osiągnięciach, pochwalenie się ponadprzeciętnymi wynikami, wywiady z przodującymi pracownikami. Wewnętrzne gazetki mają duże znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa, ponieważ świetnie motywują personel. Dzięki temu członkowie załogi bardziej angażują się w życie korporacji, czują więź z zespołem, a ich codzienne zadania przynoszą im więcej satysfakcji. Badania pokazują, że korporacyjny biuletyn sprawia, że pracownicy utożsamiają się z wytwarzanymi towarami, poprawie ulega też atmosfera w zakładzie. Dużą zaletą jest także usprawnianie kanałów komunikacji pomiędzy działami, które bywają głównym powodem konfliktów w wielu firmach. Firmowy biuletyn gwarantuje również całkowitą jawność planów korporacji.

Projekt gazety – realizuj cele promocyjne

Oczywiście korporacyjny biuletyn to także wspaniała forma komunikacji na zewnątrz. Broszura trafia do odbiorców takich jak: konsumenci, firmy konkurencyjne, organizacje polityczne, uczniowie. Gazeta firmowa dzięki temu reklamuje działania naszego przedsiębiorstwa, zwiększa sprzedaż oraz stanowi część profesjonalnego PR. Myśląc o wydawaniu gazety korporacyjnej musimy w pierwszej kolejności zaangażować zespół redakcyjny i przemyśleć szatę graficzną. Można w tym zakresie posiłkować się usługami profesjonalistów (np. grafików projektowych), którzy wymyślą projekt gazety, zaplanują ilość stron i zajmą się kwestiami technicznymi. Z ich pomocą gazeta korporacyjna na pewno osiągnie sukces.

Kontakt:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]