Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Internetowy kantor odnajdziesz na https://topfx.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze lub w banku – te pierwsze nadal działają sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednakże w szybko zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Działanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory online proponują też kilka specjalnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie swobodę w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących komfort i znaczną wolność w rozporządzaniu własnymi funduszami. Używają ich także osoby uczące się lub zatrudnione za granicą i osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.