kurs gotowania dla dzieci

Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – przynosić i wybierać składniki czy dekorować wypieki. Chcesz rozwijać fascynację Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale przede wszystkim kształtują swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności. A po prostu wspaniale się bawią. Wybieranie oraz mieszanie ingredientów, łączenie ciekawych smaków oraz opanowywanie smacznych przepisów – to wszystko powoduje, że maluchy chętnie gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z zasadami, jakie panują w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach uczestniczą także rodzice, w związku z tym jest to znakomita okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co przygotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny. W czasie kursu maluchy przyrządzają danie główne oraz deser. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy, czy też przygotować wyborny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z kruchym ciastem i polewą. Nauka połączona z zabawą to znakomity sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych posiłków niesie dzieciom moc szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją przykładać się do dekorowania tortu lub pieczenia smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do maluchów.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]