Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Więcej szczegółów o digital painting Photoshop.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego programy do malarstwa komputerowego korzystają współcześni twórcy

Istnieje sporo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do retuszu fotografii, szybko został ulubionym narzędzie game devów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Właściwie nauka malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz ważne metody wykorzystania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]