Wisiorki z ametystami

Kup biżuterię z ametystami na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.