srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi też kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.