Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Więcej informacji o kolczykach z kamieniami

Mimo, że biżuteria może obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Kamienie mogą całkowicie zmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, odmienny natomiast te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Które Minerały wykorzystywane w pracowniach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi wyrobami? To potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o wyrobie biżuterii.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto nadmienić, że sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z itru i cyrkonu, zaś rozmaite odcienie są zasługą takimi dodatkom, jak cer albo nikiel. Oprócz nich, minerałami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – opale i diamenty

Złotnicy znacznie częściej wykorzystują rzecz jasna kamienie naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od szarych do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zwykle zwiększa cenę kupna takich ozdób. Dobrze jednak pamiętać, że są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione sztucznymi kamieniami.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]