Kolczyki – rodzaje zapięć

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne kolczyki

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wykonane,, ich formę czy wygląd, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiejszy w zakładaniu, z powodu odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Na co dzień używa się ich przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nakładamy ubrań z dużym kołnierzem, czapek oraz szalików.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Współcześnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Właśnie tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]