Jak dopasować długie kolczyki?

Szukasz kolczyków kwiatków? Kliknij tutaj

Od wieków jeden z głównych motywów używanych przez złotników to kwiaty oraz ogólnie otaczające nas rośliny. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Pośród głównych z nich podać wypada ewidentnie duże zróżnicowanie takich motywów powodujące, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dorosłe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy nie wspomnieć również o atrakcyjnym designie, którym często wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria wykorzystująca motywy florystyczne – ta bowiem doskonale pasuje zarówno do luksusowych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak więc dobrać kolczyki kwiatki, aby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatki – poprawnie dobierz je do konkretnej okazji

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków okazują się wręcz dominującym jej elementem. Aby tak się jednakże stało, muszą być odpowiednio dobrane do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych bądź tych przeznaczonych na formalne okazje, najodpowiedniejszym wyborem do nich będą niewątpliwie kolczyki kwiatuszki przyozdobione kryształkami Swarovskiego lub drogimi kamieniami. Przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach lepiej natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi zwykle mają sztyfty. Oddzielną grupę stanowią kolczyki produkowane z dotychczas sporadycznie wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak na przykład żywica epoksydowa, drewno bądź ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe motywy florystyczne

Będąc wciąż w kręgu kolczyków kwiatuszków, warto napomknąć o tym, że kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który zaskarbił sobie uznanie jubilerów oraz ich klientów. Znaczną popularnością cieszą się również wzory bazowane na kształcie pnączy i liści. Nieco rzadziej występują – chociaż możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]