Moda ślubna – aktualne trendy

Moda na rynku ślubnym nieustannie się zmienia i dostarcza młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym wyróżniają się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – obecne trendy

Styl boho to proste, naturalne kroje i romantyzm. Wśród pań dominują długie zwiewne niekrępujące ruchów suknie, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są luźne, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także duża różnorodność kolorów. Ogromną popularnością cieszą się też stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne długie, koronkowe welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Swobodna elegancja i romantyzm, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie szukać podpowiedzi?

A co z męską stylizacją na ślub? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się też brązowe dodatki wykonane ze skóry – buty, paski, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych stronach internetowych, magazynach, a także na blogach.