Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może być założony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych kar?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie sztucznej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją adresu w wynikach wyszukiwania i tym samym przekraczają zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez grupę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią artykułów promujących najeżonych licznymi frazami. Szerzy się też proces kupowania linków, co jest nielegalne. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Czy można wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że jeśli na witrynę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Jeśli chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji SEO. Specjaliści momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.